Wiedza tajemna

Piszę dla tej garstki osób, która raczej jest w mniejszości. Patrząc na współczesną młodzież, oraz dyletanckie podejście do tematu, nie mam wielkiej nadziei na ich rozwój wewnętrzny. Zgłębienie tajemnicy, jaką jest ezoteryka, w tym kontekście zdecydowanie jest  dla wybrańców. Chciałbym jednak pisać dla tych, którzy pragną zgłębić temat i rozwijać się wewnętrznie. Rozwój duchowy niejednokrotnie wiąże się z przewartościowaniem współczesnych zabawek i sięgnięcia odrobinę dalej, w otchłań nieskończoności oraz bezkres energii, która w nas drzemie.

Świadomość tego co ważne i nieskończone to klucz do szczęścia i samozadowolenia. Wszystkie te runiczne symbole, które napotykamy na swojej ścieżce życiowej, to jedynie drogowskazy na wyboistej drodze nie stroniącej od żywych trupów. Nie trzeba odprawiać rytuałów aby poznać siebie, wystarczy odrobina zastanowienia się. Co możemy osiągnąć przez nieokiełznaną głębię własnych myśli? Magia jest w nas i tylko my potrafimy ją odkryć. Wszystko jest w zasięgu naszych doznań pozazmysłowych.

Droga do oświecenia nie wiedzie przez cukierkowy świat różowych kwiatów lecz przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: